Paylaş
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER :

Başvuru sahipleri,

 1. Nüfus Cüzdanı fotokopisini,
 2. Başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon vs.) fotokopisini, (Başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)
 3. İkametgah ilmühaberini, ………..il/ilçe sınırları içerisinde en az ……. yıldır  ikamet ettiğine dair,
  • Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 5 (beş ) yıllık ikametgah ilmuhaberi ibraz edecektir.
 4. T.C. Kimlik Numaralarını, (Aile bireylerinin)
 5. Ayrıca,
  • Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre  T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”
  • Gaziler’de  T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünden  alacakları “Gazi Kimlik Belgesi”ni,
  • Özürlü vatandaşlarımız, Özürlüler İdaresi tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 50 özürlü olduğuna dair) ibraz edeceklerdir.
 6. Başvuru sahipleri, Başvuru Formunda istenilen diğer bilgileri vermekle yükümlü olacak olup, ayrıca başvuru formu imzalayarak kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının kira, faiz geliri vb. gelirinin olmadığını beyan edecektir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız