Paylaş
TOKİ - Toplu Konut İdaresi BaşkanlığıTOKİ Alt gelir grubu projelerine başvurmak için alt gelir grubu şartlarını taşıyor olmak gerekmektedir. Pekiyi bu alt gelir grubuna dahil misiniz değil misiniz  Kimler alt gelir grubuna dahil, kimler yoksul grubuna dahil? Yazının devamındaki şartları taşıyorsanız siz de alt gelir grubu projelerinden faydalanabilirsiniz. TOKİ tarafından alt gelir grubuna yönelik olarak hazırlanan projelere başvurabilecek olanların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:
 1. T.C. vatandaşı olması,
 2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması, veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
  • Şehit Aileleri, Maluller  ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az  5 yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
 3. Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)
 4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)
 5. 25 yaş ve üzerinde olması gerekmekte olup ancak;
  • Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
 6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ili için bu şart 3.100 lira olarak uygulanacaktır.)
 7. Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;
  • Kategori olan “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” ,
  • Kategori olan “İstiklal Savaşı Gazisi,  Kore Gazisi , Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazilerinin” ,
  • Kategori olan “En az %50 Özürlü Vatandaşlarımızın”
  • Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının”

  Başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

 8. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız