Ana Sayfa Faizsiz Konut Kredileri Vade Oranları – Güncel

Faizsiz Konut Kredileri Vade Oranları – Güncel

Faizsiz Konut Kredileri Vade Oranları

Güncelleme Haziran 2018

Faizsiz konut kredileri vade oranları güncel verilerine yer verdiğimiz aşağıdaki tabloda, faizsiz konut finansmanı aylık vade oranları yer almaktadır. Tabloda dilediğiniz satıra tıklayarak, o bankanın diğer vadedeki oranlarını da görüntüleyebilirsiniz. Bankalar alfabetik olarak listelenmiştir.

Faizsiz Konut Kredileri Vade Oranları

Faizsiz konut kredileri ya da faizsiz konut finansmanı olarak olarak bilinen katılım bankaları tarafından sağlanan finansman modellerinde uygulanan vade oranları. Sistemler genelde murabaha üzerine inşa edilmiştir. Ancak çeşitli uygulamalarla faizsiz sistemin dışına çıkılmış olabilir. Bunun için ilgili banka ile tüm detayları görüşerek öğrenmek ve İslâmî zemine oturup oturmadığını araştırmak gerekir. Öncelikli olarak Faizsiz Konut Finasmanında İslâmî Zemine Oturmayan Meseleler hakkındaki makaleleri inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Haziran 2018

Faizsiz konut finansmanı oranları her ne kadar konut kredisi faizleri ile yakın bir seviyede seyrediyor olsa da farklılıklar göstermektedir. Oranlar kadar dikkati çeken bir diğer durum ise faizsiz konut kredileri vade sürelerinin faizli krediler kadar uzun sürelere yayılmamasıdır. Faizsiz konut finansmanı ürünleri genellikle 120 aya kadar sunulmaktadır.

Faizsiz Konut Finansmanı Nasıl Sağlanıyor?

Faizsiz konut kredileri dediğimizde aslında yanlış bir ifade kullanıyoruz. Zira sistemin faizsiz olması, bilinen kredi sistemlerinin dışında olmasını gerektiriyor. Klasik kredilendirme sistemlerinin tamamı en çok bilinen faiz türü üzerinden yapılandırılıyor. Faizsiz konut finansmanı sınıfındaki ürünler ise katılım bankaları ve bazı organizasyon kuruluşları tarafından sağlanıyor. Bunlar murabaha ve şirket-i milk olmak üzere iki eksende yoğunlaşırken, İslâmî kurallara uygun bazı pay ve karz sistemlerinden uyarlama yapan kuruluşlar da bulunuyor. Katılım bankaları, murabaha sistemini tercih ediyor.

Faizsiz Konut Finansmanı Güncel Tablosunu Okurken

  • Tablo bilgileri, ismi anılan kuruluşlar tarafından ilan edilen verilerinden derlenmiştir.
  • Veriler, 100.000 ₺ için aylık düzenli ve sabit ödemeli, klasik ödeme planına göre hesaplanmıştır.
  • Tabloyu daha iyi incelemek için dilerseniz ay sütunlarında yeniden sıralama yapabilirsiniz.
  • Yayınlanan veriler, kuruluşların özel şartlar ile sunduğu indirimler çerçevesinde (maaş müşterisi olmak, hayat sigortası yaptırmak gibi) ilan edilen oranları içerebilir.
  • Veriler, ilan edilen basit oranların yansıtılmasını içerir. Belirtilen vadelerdeki yıllık maliyet oranları (YMO) için bankanıza ayrıca danışınız.
  • Belirtilen oranlar tüm maliyeti içermemektedir. Lütfen bankaların tahsis ücreti, sigorta ücreti, ekspertiz ücreti ilave talepleri olacağını unutmayınız.
  • Refinansman oranları tablodakilerden farklıdır.
  • Kuruluşların tüm mortgage konut kredisi ürünlerine, isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız