Paylaş
Konut Kredisi Ev Kredisi Resim Yok

Konut Finansman Sistemi olarak geçen Konut Kredileri ya da kısaca kendi ismiyle Mortgage dediğimiz kredi türünden herkesin faydalanması mümkün mü ? Elbette her kredide olduğu gibi mortgage için de gerekli asgari genel koşullar bulunuyor. Bu asgari koşullar yasa ile belirlenmiş ve genel piyasa prensipleri olarak ortaya konmuş bir dizi koşuldur.

Asgari koşullar, yalnızca kredi başvurusu yapabilmeniz için gerekenler olup, başvuru sonrası kredilendirme süreçleri için farklı koşulların sağlanması gerekebilmektedir. Eğer bir mortgage başvurusu yapacaksanız, incelemeye alınmadan evvel geri çevrilmemek için sağlamanız gerekenlere aşağıda değindik. Bu asgari koşullara sahipseniz bir mortgage sağlayıcısına giderek detayları öğrenebilr ve başvurunuzu buna göre hazırlayabilirsiniz.

MORTGAGE KONUT KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR ?

Mortgage konut finansmanını sağlayan kuruluş tarafından (bankalar, katılım bankaları, mortgage bankaları gibi)  kullandırılan kredinin aylık geri ödeme tutarını net geliri ile ödeyebileceğini belgeleyen, kredibilitesi uygun, 18 yaşını doldurmuş, gerçek kişiler ile mesleki ve ticâri amaçlı olmamak kaydıyla tüzel kişiler sistemden yararlanabilir. Bununla birlikte konut finansmanını sağlayan kuruluşlar, yukarıda belirtilen şartların oluştuğunu görmek için ek sözleşmeler ve garantiler isteyebilirler.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız