Ana Sayfa Konut Kredisi Faiz Oranları – Güncel

Konut Kredisi Faiz Oranları – Güncel

Konut Kredisi Faiz OranlarıKonut kredisi faiz oranları sayfasında aslında faizli ve faizsiz oranların tamamına yer vereceğiz.

Konut kredileri iki ana şekilde vadelendirilmektedir. Birincisi klasik bankacılık sisteminde yer alan faizli kredilendirmedir ki ülkemizdeki bankaların çoğunluğu bu sistemde kredi sunmaktadır. Diğeri İslâmî Finansman modellerini içerir ki bunların temeli faizsiz olmaya dayanır. Katılım Bankaları ve bazı konut edinme sistemleri bu İslâmî modelleri kullandıklarını belirtmektedir. Biz bu sayfada, klasik bankacılık sisteminde yer alan faizli konut kredileri ile faizsiz konut kredilerini derleyecek, güncel olarak sunacağız.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Tabloda görünmeyen vadeler için banka isminin yanındaki simgeye tıklayabilirsiniz.

Konut kredisi faiz oranları tablosu, belirtilen tarih itibariyle günceldir. Konut kredilerine dair faizlerin listelendiği tablodaki veriler, ait olduğu bankanın halka açık olarak ilan ettiği basit faiz oranlarını içermektedir. Bankaların konut kredisi tahsisi esnasında bazı ek ücretler talep edebildiklerini de belirtmek isteriz.

Faizsiz Konut Kredilerinde Vade Oranları

Tabloda görünmeyen vadeler için banka isminin yanındaki simgeye tıklayabilirsiniz.

Faizsiz konut kredileri ya da faizsiz konut finansmanı olarak olarak bilinen katılım bankaları tarafından sağlanan finansman modellerinde uygulanan vade oranları. Sistemler genelde murabaha üzerine inşa edilmiştir. Ancak çeşitli uygulamalarla faizsiz sistemin dışına çıkılmış olabilir. Bunun için ilgili banka ile tüm detayları görüşerek öğrenmek ve İslâmî zemine oturup oturmadığını araştırmak gerekir. Öncelikli olarak Faizsiz Konut Finasmanında İslâmî Zemine Oturmayan Meseleler hakkındaki makaleleri inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Haziran 2018
  • Tablo bilgileri, ismi anılan kuruluşlar tarafından ilan edilen verilerinden derlenmiştir.
  • Veriler, 100.000 ₺ için aylık düzenli ve sabit ödemeli, klasik ödeme planlı olarak hesaplanmıştır.
  • Mobil cihazlarınızda diğer vade sürelerindeki oranları görmek için bankanın yanındaki simgeye tıklayabilirsiniz.
  • Tabloda kuruluşlar rastgele sıralanmıştır. Dilerseniz ay sütunlarına göre en düşük veya en yüksek orandan itibaren yeniden sıralayabilirsiniz.
  • Yayınlanan veriler, kuruluşların özel şartlar ile sunduğu indirimler çerçevesinde (maaş müşterisi olmak, hayat sigortası yaptırmak gibi) ilan edilen oranları içerebilir.
  • Veriler, ilan edilen basit oranların yansıtılmasını içerir, yıllık maliyet oranları için bankanıza ayrıca danışınız.
  • Belirtilen oranlar tüm maliyeti içermemektedir. Lütfen bankaların tahsis ücreti, sigorta ücreti, ekspertiz ücreti ilave talepleri olacağını unutmayınız.
  • Refinansman oranları tablodakilerden farklıdır.
  • Kuruluşların tüm mortgage konut kredisi ürünlerine, isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız