Paylaş
Konut Kredisi Ev Kredisi Resim Yok
MESA’nın İstanbuldaki yeni projesi MESA KEMERKÖY, şehrin gürültüsünden kargaşasından uzak, sakin bir yaşam vadediyor. Hem de kentten kopmadan, TEM bağlantısı ve 2. Boğaz Köprüsü sayesinde Levente 15, Taksime 20, Atatürk Havalimanına 25 dakikada ulaşma imkanını koruyarak.

‘MESA Kemerburgaz Evleri’ doğal ve tarihi zenginliklerle çevrili, 25 dönümlük bir alanda, zengin bir yaşam çevresi yaratmanın tüm gerekleri yerine getirilerek inşa ediliyor. Konutlar arsa çeperlerine çekilmiş, arsanın büyük bölümü genel kullanıma açılmış. Ortak bir yeşil alan, bir park şeklinde düzenlenecek bu bölümde, sitenin çok işlevli sosyal merkezi de yer alıyor. Teknik servisler, garajlar bodrumda, yer altında. Yeryüzü insanların.

Otomobiller site giriş denetimini aştıktan sonra, bir rampa ile yer altına iniyor. Otomobilini, konutunun devamı özel garajına veya ortak garajın kendine ayrılan bölümüne park eden sürücü, bir iç merdiven veya ortak merdiven, ortak asansörle dairesine ulaşıyor. Site girişinden başlayıp arsayı çevreleyen site iç servis yolu, insanlar yanısıra, servis hizmetlerinin de bina girişlerine ulaşmasını sağlıyor.

Konut dizileri az katlı ve net kullanım alanları 144 m2 ile 324 m2 arasında değişen, 5 farklı konut tipini barındırıyor. Bazı tiplerde yapılan kısmi değişikliklerle çeşitlilik artırılmış. Her beğeniye uygun farklı konutlar yaratılmaya çalışılmış.

Site’de toplam 130 konut birimi var. Tüm konutlar 4 yatak odalı, geniş salonlu, mutfaklarında kahvaltı köşesi olan, birden fazla banyo ve WC’si bulunan birimler. Tünel kalıp teknolojisi ile gerçekleştiriliyorlar ve tam bir deprem güvenliğine sahipler.

Açelya ve Sardunya tripleks konutlar. Ayrıca bodrum katlarında, iç merdivenle ulaşılan servis alanları ve 2 otoluk garajları var.

Begonya ve Petunya’lar 4 katlı. Üst üste yerleştirilmiş 2 dubleks konut biriminden oluşuyor. Alttaki birimden bodrumdaki garaj ve servis alanına bir iç merdivenle ulaşılıyor. Üstteki birimdekiler bodruma, ortak merdiven ve ortak asansörle iniyorlar.

Lavanta tipleri ilk 4 katında ikişer normal daire yer alırken, son katlar, çatı arası da kullanılarak, dubleks daireler olarak düzenlenmiş.

Mimari projeyi ‘MESA Proje Danışmanlık ve Teknik Hizmetler A.Ş.’ hazırlamış. Son katları, çatının devamı gibi ele alan, kat etkisini azaltan bir yapı dili benimsemişler. Teknolojideki güncel gelişmeleri değerlendirmiş, disiplinler arası eşgüdümü eksiksiz sağlamışlar. Tüm detaylar titizlikle çözülmüş. Uygulama da aynı titizlikle sürdürülüyor. MESA tarihçesine yeni bir onur halkası ekleniyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız