Paylaş
Konut Kredisi Ev Kredisi Resim Yok
İnşaat ve konut sektörünün köklü ve güvenilir firmalarından VARYAP VARLIBAŞLAR ve TEKNİK YAPI, Ataşehir’de yarattığı UPHILL COURT markasını Bahçeşehir’e taşıyor. Türkiye’ye butik tarzda çok katlı konut projesi kavramını kazandıran UPHILL COURT, dört bir yanı yeşil park alanıyla çevrilmiş yeni bir yaşam merkezini hayata geçiriyor.

Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde, İstanbul ile Avrupa arasındaki ticaret yolu üzerinde kilit noktalarından biri olan Bahçeşehir Isparta Kule, yüksek kalitenin merkezi oluyor.

Tarih boyunca ticaret yolu üzerinde yer alan Spradon’un hemen yanında yükselecek Uphill Court Bahçeşehir projesi; farklı mimari yapısı, sahip olduğu sosyal ve kültürel yapısıyla Ataşehir’de olduğu gibi bölgenin simgesi haline gelecek. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) güvencesinde VARYAP VARLIBAŞLAR ve TEKNİK YAPI ortak girişimiyle hayata geçirilecek UPHILL Court Bahçeşehir projesi, İstanbul’un Avrupa yakasında yaşayanları da ayrıcalıklı kılacak… Hayalleri kadar yüksek standartlara kavuşturacak.

Butik tarzdaki konsepti, neo klasik mimari yapısı ve yüksek yaşam standartlarıyla Uphill Court Ataşehir projesiyle aynı özellikleri taşıyan Uphill Court Bahçeşehir’de farklı olarak bölgenin yapısına uygun sıra villalar yer alacak. Konfor, estetik ve kalitenin her ince ayrıntıda uyumla birleştiği projede yer alacak toplam 682 adet konut, Bahçeşehir’e de yüksek yaşam standartlarını sunacak. Uphill Court Bahçeşehir’de, Hollywood yıldızlarının yaşadığı villalardan daha konforlu Queens’lerden, şehrin yoğunluğundan kaçarak doğanın içinde yer almak isteyen bekar veya genç çiftlerin yaşayabileceği studio dairelere kadar çok sayıda alternatifli konutlar yer alacak.

Büyükçekmece – Marmara aksında Isparta Kule mevkinde, denize ve Küçükçekmece Gölü’ne bakan bölgenin en kıymetli yerinde yükselecek olan Uphill Court Bahçeşehir projesi Mart 2008 tamamlanacak, daireler ve villalar sahiplerine teslim edilecek.

Toplam 66.5 dönüm alan üzerinde farklı bir yaşam kültürünü yansıtacak şekilde yükselecek olan Uphill Court Bahçeşehir, sıralı villalar ve yüksek bloklardan oluşacak. Uphill Court Bahçeşehir projesinde 356 adet 1+1 daire, 128 adet 2+1 daire, 84 adet 3+1 daire, 108 adet Victorias sıralı dublex villa ve 6 adet 4 katlı ve yüzme havuzlu Queens villa olacak.

Uphill Court Bahçeşehir projesinde 108 adet Victorias sıralı dubleks villalar, çok katlı blokların yanında yer alacak. Doğanın içinden gökyüzüne doğru uzanan bloklardan 22 katlı Flats tipi binada 84 adet 3+1, 4 adet 2+1, toplam 88 adet daire olacak. Simetrik bir alan içinde yer alan Flats tipi binalardan 13 katlı olanda ise 56 adet 2+1, 27 adet 1+1 tipi olmak üzere toplam 83 daire yer alacak. Diğer 16 katlı Flat tipi binada da 68 adet 2+1tipi, 33 adet 1+1 tipi olmak üzere toplam 101 adet daire bulunacak. Studios tipi binalardan 15 katlı olanda da 139 adet 1+1 tipi, 17 katlı olanda ise 157 adet 1+1 tipi daire konumlandırılacak.

UPHILL COURT klasiği olan ‘daha fazla yaşama alanı’ anlayışı Bahçeşehir’de de devam edecek. Projede, daha ferah hacimli yerleşim birimleri esas tutularak daire içleri net 2,73 m yükseklikte olacak.

PROJENİN YÜZDE 85’İ YEŞİL ALAN

Ataşehir’de olduğu gibi Bahçeşehir’de de yeşile önem verilecek. Uphill Court Bahçeşehir’deki villa ve binaların inşaat alanı, projenin yüzde 15’i kadar yer kaplayacak, yüzde 85’i yeşil alan olacak. Konseptin ayrılmaz parçası olarak değerlendirilen bahçe ve teraslarda tropikal tasarım için peyzaj çalışması olacak. Açık havuzlar, tenis ve basket kortları, çocuk parkları ve yürüyüş alanları, Uphill Court Bahçeşehir sakinlerini doğa içinde dinlenmeye davet edecek.

Toplam alanı 1.464 m² olan 17 açık havuz ile konut sahiplerine büyük kolaylık sağlayacak Uphill Court Bahçeşehir, haftasonlarını bir tatil beldesinde geçirmek için uzun yolculuk yapma zorunluluğunu ortadan kaldıracak.

Bahçeşehir’deki bir başka Uphill Court klasiği de otopark konumlandırılmasında yaşanacak. Tamamı kapalı ve yeraltında yapılacak 20.860 m² otopark, Bahçeşehir’in ilk girişinde yer aldığı için trafik yoğunluğu olmayacak. Her dairenin kapalı otopark yeri sabit olacak, otopark giriş ve çıkışları chip’li otomasyon sistemi ile kontrol edilecek. Şahsa özel otopark alanına bir başkasının park yapması engellenecek.

Villalarda ve 3 artı 1 dairelerin bulunduğu blokta kombi, diğer daireler de ise merkezi ısıtma sistemi kullanılacak. Pay ölçer cihazlarla herkes tükettiği kadar enerjinin parasını ödeyecek. İnternet bağlantısının standart olacağı tüm dairelerde, merkezi dijital-uydu yayını ve kablolu TV olacak. Her dairenin güvenlik ile renkli ve sesli interkom sistemi ile iletişimi sağlanacak. Yangın, doğalğaz ve hırsız alarm sisteminin bulunduğu projede, çok katlı blokların hollerinde merkezi müzik sistemi yer alacak.

Doğal ahşap kaplama kapılardan girilecek mutfak ve banyolarda ithal seramikler ve parkeler kullanılacak. Mutfaklarda Gaggenau markalı ocak, fırın, davlumbaz ve bulaşık makinası standart olarak her daire ve villada yer alacak.

Ataşehir’de olduğu gibi hem bina hem de sitede özel güvenlik birimleri ve sistemleri bulunacak. Daireler, rahatça kullanabilecek şekilde gaz, yangın ve hırsızlığa karşı otomasyona sahip olacak. Alt yapı hazır olduğu için isteyen daire sahipleri için söz konusu otomasyona bir takım ilaveler ekleme imkanı bulacak.

Benzersiz göl manzarası, zengin rekreasyon alanlarıyla doğal ortam ayrıcalığı sunan Uphill Court Bahçeşehir’de ulaşım sorunu olmayacak. Çünkü, ulaşımın kolay, yerleşimin sistematik ve düzgün geliştiği bir bölgede yer alan proje, TEM otoyoluna 1,5 km, tren yoluna 1 km uzaklıkta olacak.

Projenin yakınında inşa edilecek sosyokültürel alan, okul ve kreş ise Uphill Bahçeşehir’de yaşayanlara büyük kolaylık sağlayacak.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız