Paylaş

KİPTAŞ logosu15 yılda 58.000 konut inşa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait KİPTAŞ‘ın Genel Müdürü İsmet Yıldırım’dan açıklamalar bazı açıklamlarda bulundu. Yıldırım’a göre İstanbul’a göç azalacak, metrekare fiyatları artacak. KİPTAŞ önümüzdeki sene Süleymaniye Camii etrafında ve Şam’da da konut yapacak. Karaköy Perşembe Pazarında yenileme çalışması yapılacak.

Yıldırım, HT Ekonomi’ye şöyle konuştu:

İstanbul’da konut açığı yok, güvenlikli konuta ihtiyaç var. Herkesin doğru veya eğri başını sokacak yeri var. Ancak güvenlikli, sağlıklı, modern konut ihtiyacı devam ediyor. İstanbul olduğu sürece KİPTAŞ’a ihtiyaç var.

Kiptaş Genel Müdürü İsmet YıldırımAkşam Gazetesi’nden Nebahat Koç’un haberine göre, diğer inşaat şirketleriyle yarışma gibi bir derdimiz yok. Onlar çoğalsınlar ki ekonomi canlansın. Bu işleri sadece  KİPTAŞ ve TOKİ’yle beceremezsiniz. Bizim örnek olup diğerlerini yönlendirmemiz lazım.

Tarihi, turizmi ve muhteşem güzelliğiyle ‘açıkhava müzesi’ni andıran İstanbul’un artık bir ‘değeri’ var. Ekonominin büyüyüp, gayrimenkul fiyatlarının yükselmesi lazım. İstanbul’da konutta ‘metrekare’ fiyatı 15 bin dolarları görmeye başladı. Bu iyi bir işaret. Roma, Londra, New York, Paris böyle. İstanbul’un da olması lazım. Olsun ki, İstanbul’a göç önlensin.

KİPTAŞ’tan 2015’e kadar 100.000 konut!

Deprem riski nedeniyle İstanbul’daki 1 milyon 600 binanın yarısının yeniden yapılması gerek. Hedefimiz 2015’e kadar 100 bin konut yapmak.

Süleymaniye Camii çevresine 2-3 katlı 2500 konut yapacağız. 110 dönümlük alan içindeki temizleme ve yıkım çalışmaları devam ediyor.

Karaköy’deki Perşembe Pazarı için yenileme projesinin gündemde. İşyeri ve rekreasyon alanıyla birlikte alışveriş alanı haline getirmek istiyoruz.

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 2011’de çalışmalara başlanacak Şam’daki konut projesiyle ilgili olarak şöyle konuştu: Orada bizdeki gibi yapılaşma, site mantığı, sosyal donatı alanları yok. Ev tipleri de farklı. Ev direkt salona ya da odaya açılıyor. Koridor sistemi yok. Bizim sistemi kurarak, yaşam şeklimizi oraya götüreceğiz.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız