Paylaş
Türkiye Finans Gurbetçi Mortgage Konut Finansmanı Faizsiz Konut Kredisi

Türkiye Finans Gurbetçi Mortgage Konut Finansmanı adından da anlaşılabileceği gibi yurtdışında çalışan vatandaşlarımızı hedefliyor. Türkiye Finans, yurtdışında çalışan ama Türkiye’de konut satın almak isteyen “gurbetçi” vatandaşlarımıza özel bir çalışma yapmış.

Türkiye Finans Gurbetçi Mortgage Konut Finansmanı Ürünü

Yurtdışında çalışarak Türkiye’de ev almak isteyen vatandaşlarımızın karşısına sınırlı sayıda seçenek çıkıyor. Ya kendi varlığı ile peşin olarak bir ev satın alacaktır, ya çalıştığı ülkedeki ğayri İslâmî bankanın şartlarını kabul edecektir. Şimdi Türkiye Finans Katılım Bankası bu seçenekleri gurbetçi vatandaşlarımız için genişletiyor.

Yurtdışında mı çalışıyorsunuz? İslâmî hassasiyetleri gözeterek taksitle bir ev mi almak istiyorsunuz? Türkiye Finans Gurbetçi Mortgage Konut Finansmanı, belki de aradığınız imkanı size sunabilir.

Türkiye Finans Konut Finansmanı Ürünlerinin tamamından, bu sayfada okuduğunuz ayrıcalıklarla faydalanmanız mümkün.

Türkiye Finans Gurbetçi Mortgage Konut Finansmanı Başvuru Belgeleri

120 aya kadar vadelendirmenin yapılabildiği “Gurbetçi Mortgage” modelinden faydalanmak için aşağıdaki belgeleri hazırlayarak size en yakın Türkiye Finans şubesine ya da sayfa altında veridğimiz irtibat bilgilerine ulaşın.

  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport (geçerli kimlik belgesi),
  • Gelir beyanına dair belgeler (maaş bordrosu gibi),
  • Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı,
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu
  • Satın alınacak konuta ait yapı kullanım izin belgesi
  • Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil isteme hakkını saklı tutuyor. Bununla birlikte, kefil istenirse, onun için de aynı belgeler talep ediliyor.

Türkiye Finans Gurbetçi Mortgage Konut Finansmanı Başvurusu

444 2 444 – 0850 222 2244

Türkiye Finans Konut Finansmanı Ürünleri

Türkiye Finans Konut Finansmanı Bilgi Sayfası

Türkiye Finans Konut Finansmanı Câiz mi?

İletişim kanallarımızdan gelen soruların çoğunluğunu katılım bankalarının dinen câiz olup olmadığı yönündeki sorular oluşturuyor. Yaptığımız araştırma ve danışmalardan edindiğimiz bilgilere göre temelde dîne uygun olan sistemlere yapılan bazı eklemeler sorun teşkil edebiliyor. Ayrıca kağıt üzerinde dîne uygun olan sisteme adım adım uyulmaması da sorun teşkil edebiliyor. Fâiz çekincesiyle hareket eden halkımız için yaptığımız özel araştırmaları içeren İslâmi Mortgage Makalelerimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız