Paylaş
Türkiye Finans Kamu Çalışanlarına Konut Finansmanı Faizsiz Konut Kredisi

Türkiye Finans Kamu Çalışanlarına Konut Finansmanı ile kamu çalışanları kolayca konut sahibi olabiliyor. Türkiye Finans‘ın hazırladığı özellikler ile kamuda çalışan, emekli olan ya da kamu çalışanının eşi olan herkes konut finansmanı ürünlerinden faydalanabiliyor.

Türkiye Finans Kamu Çalışanlarına Konut Finansmanı Ürünü

Türkiye Finans Kamu Çalışanlarına Konut Finansmanı 120 aya kadar vade ile konut alımına imkan veriyor. Murabahalı satış yönteminin esas alındığı sistemle konut finansmanı sağlanıyor. Üstelik, aktif olarak kamu çalışanı olanlar gibi bunların eşleri ve emekli olanlar da sistemden faydalanabiliyor.

Kadrolu veya sözleşmeli kamu çalışanı olmanı farketmiyor. Hem kadrolular hem sözleşmeliler Türkiye Finans’dan konut finansmanı kullanabilir.

Türkiye Finans Kamu Çalışanlarına Konut Finansmanı Başvuru Belgeleri

Her ne kadar aşağıda belirtilen belgeler Türkiye Finans içinde standart olsa da aktif kamu çalışanlarından gelir belgesi getirmeleri zorunlu tutulmuyor.

Türkiye Finans burada Konut Güvence Sigortasınının yapılmasını zorunlu kılarak İslâmî hassasiyeti olan vatandaşlarımızı biraz üzüyor.

  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport (geçerli kimlik belgesi),
  • Gelir beyanına dair belgeler (maaş bordrosu gibi),
  • Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı,
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu
  • Satın alınacak konuta ait yapı kullanım izin belgesi
  • Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil isteme hakkını saklı tutuyor. Bununla birlikte, kefil istenirse, onun için de aynı belgeler talep ediliyor.

Türkiye Finans Kamu Çalışanlarına Konut Finansmanı Başvurusu

444 2 444 – 0850 222 2244

Türkiye Finans Konut Finansmanı Ürünleri

Türkiye Finans Konut Finansmanı Bilgi Sayfası

Türkiye Finans Konut Finansmanı Câiz mi?

İletişim kanallarımızdan gelen soruların çoğunluğunu katılım bankalarının dinen câiz olup olmadığı yönündeki sorular oluşturuyor. Yaptığımız araştırma ve danışmalardan edindiğimiz bilgilere göre temelde dîne uygun olan sistemlere yapılan bazı eklemeler sorun teşkil edebiliyor. Ayrıca kağıt üzerinde dîne uygun olan sisteme adım adım uyulmaması da sorun teşkil edebiliyor. Fâiz çekincesiyle hareket eden halkımız için yaptığımız özel araştırmaları içeren İslâmi Mortgage Makalelerimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız