Paylaş
Konut Kredisi Ev Kredisi Resim Yok

İhbar, komisyon, istihbarat, başvuru ücretleri yok, hayat sigortası yerine ferdi kaza. Faiz %1.01’e kadar düşüyor.İlk ödeme 1 yıl sonra. 

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) kaynak geliştirme uygulamasından faydalanan Özsaya ve Güner İnşaat şirketleri ortaklığı ile yapılan Avrupa Konutları kapsamında, mortgage sistemi öncesi yeni bir ödeme uygulaması hayata geçirildi.

"Önce otur, sonra öde" sloganıyla başlatılan kampanya, nisan boyunca sürecek. Kampanya diğer ödeme planlarında alınan yüzde 25’lik peşinat tutarını, yüzde 15’e çekiyor. Geri ödemeyi de bir yıl ötelemeli başlatıyor. Kredi yüzde 1.08’den faizlendiriliyor ama banka komisyonu, dosya parası, istihbarat ve başvuru ücreti gibi masraflar alınmadığından, faiz oranı 1.01’e geriliyor. Hayat sigortası yerine ferdi kaza sigortası yapılmasını öngören kampanya, alıcılara sigortadan da yüzde 80 avantaj sağlıyor.
Alıcının iş kaybı durumunda 6 aylık ödemesiz bir süre veren kampanya ile ücretli çalışanların ev sahibi olması amaçlanıyor.

Kampanyayı kendilerine başvuran müşterilerle yaptıkları bir anket doğrultusunda hazırladıklarını anlatan Avrupa Konutları Pazarlama Koordinatörü Ediz Giray, ücretli kesimde ödeme şekli nedeniyle konut ihtiyacını erteleyen binlerce kişi olduğunu belirterek kampanyada bu kesimi hedef aldıklarını söyledi. Kampanyaya bir aileden bir kişi katılabiliyor. Ödemeler müşterinin isteği doğrultusunda 240 aya kadar esnetilebiliyor. Evler ağustos ayında teslim edilmeye başlanacak.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız