Paylaş
Konut Kredisi Ev Kredisi Resim Yok
Mortgage sistemi kira öder gibi, aylık bütçenizi sarsmayacak ödemeler ile ev sahibi olmanın yollarını açan sistemdir. Mortage sisteminde satın alınmak istenilen mülkün bedeli ekspertiz raporları ile değerlendirilir. Sistemde kredilendirilen miktar, eksperin belirlediği rayic fiyat üzerinden % 75’tir.

Usulüne uygun bir mortgage kullanımında , satınalacağınız emlak için ekspertiz raporundaki değerin % 25’i kadar miktarı peşin ödemeniz ve kalan bölümün "Lender" olarak tabir edilen mortgage sağlayıcısı tarafından karşılanması gerekir. Türkiye’de de kısa süre içinde yasal altyapının kurulması, ev kredisi verecek kurum ve kuruluşların hazırlıklarını mümkün olan en kısa sürede bitirmesi beklenmektedir. Mortgage veren kuruluşa kalan borç 40 yıl içinde geri ödenebilmektedir. Ödemeler sabit ya da değişken faizli ve aylık ya da farklı dönem dilimlerinde ödemeli olarak sözleşmeye dökülmektedir.

Ödemeleri rahat hesaplamanız için geliştirdiğimiz bir "Mortgage Hesaplayıcısı"na sitemiz menüsünden ulaşabilirsiniz.

Mortgage sisteminin Türkiye’de 2006 yılı başlarında işlerlik kazanması bekleniyor.Yasal çalışmaların bitirilmesi ile ilk etapta Mortgage kuruluşları oluşturulacak, bu kuruluşlar daha sonra ev satın almak isteyenlere çeşitli şartlarda ev kredisi sağlayacaklardır. Mortage sistemi ülkemizde ev sahibi olmayı düşleyen milyonlarca insanın hayalini kurduğu evi satın almasını sağlayacak, emlak piyasasını hareketlendirecek, inşaat kalitelerini yükseltecektir. Ayrıca ev sahibi olmak için emekli olmayı bekleme devri kapanacak yerine genç yaşlarda ev sahibi olup 40 yıl vadeli ev kredisi alma dönemi başlaycaktır.

Emlak piyasası mortgage sisteminin devreye gireceğini öğrendiği günden itibaren ev fiyatlarını belirlemekte kararsız kalmaktadır. Ev fiyatları kısmen artmıştır. Ne var ki, sistemin inşaat sektörü ile emlak piyasasına bir istikrar getirmesi ve bununla birlikte gayrimenkul fiyatlarında nispeten gerileme beklenmektedir. Mortgage Sistemi ile ilgili matbuata menulerimizden ulaşabileceksiniz.

Mortgage Sistemi , Tutulu Satış ya da genel tasviri olarak İpoteğe Dayalı Konut Finansman Sistemi’nin kısaca ne olduğunu öğrendikten sonra , artık daha detaylı bilgiler edinmek için araştırmalara geçebiliriz.

Mortgage kullanıcısı olmak için sitemizden tüm danışmanlık hiznmetlerini alabilir , sisteme tecrübe ile dahil olmanın ve işlerinizi çok daha kısa sürede sonuçlandırmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Burada mülk sahibi olmanız için tüm ihtiyaçlarınız düşünüldü. Mortgage Başvuru Formu ve Bilgi Bankası ile oturduğunuz yerden ev sahibi olmanız işten bile değil.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız