Paylaş

TOKİ Başbakanlık Toplukonut İdaresi BaşkanlığıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 26 ilde toplam 261 arsayı güncellenmiş fiyatlar ve yenilenen şartlarıyla satışa çıkarıyor. 3.568 lira ile 43.142.000 lira arasında değişen tahmini bedellerle satışa çıkacak olan 261 arsa, noter huzurunda açık artırma yöntemiyle sahiplerini arayacak. TOKİ satışta yüzde 12 peşin ve 60 aya kadar vade uygulayabilecek.

İstanbul Tuzla, Yalova, Mersin Erdemli, Eskişehir, Tekirdağ Çorlu ve Antalya’da satışa sunulan arsalara yüzde 12 peşinat ve 60 aya kadar vade uygulanırken, diğer arsalarda ise cazip ödeme seçenekleri sunulacak. TOKİ yatırımcıların ödemede zorlanmamaları için, vadeli satışlarda banka faiz oranları yerine 6 aylık dönemler halinde ÜFE oranında vade farkı uygulayacak. Bütün arsa satışlarında KDV alınmayacak, muhammen peşin bedeli 15 bin liranın altında olan arsalar peşin olarak satılacak.

Yarın (26 Ekim 2010 Salı) Eskidji Müzayedecilik İstanbul merkez binasında yapılacak olan açık artırmaya katılmak isteyenler, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binası ile Eskidji’nin İzmir Alsancak’taki Bölge Ortaklığından da teklif verebilecekler.

Satışa sunulan arsaların ne şekilde değerlendirilebileceği, TOKİ tarafından yapılan çalışmalarla bölgenin imar yapısı dikkate alınarak belirlendi. İhaleye katılan yatırımcılar, aldıkları arsayı imar durumuna göre, özel ilköğretim, özel orta öğretim, konut, ticaret tercihli konut, kentsel çalışma, park, rekreasyon, özel kreş, spor, kültürel, idari tesis, ağaçlandırılacak alan, alışveriş merkezi (AVM), toplu konut, özel sağlık, bölgesel ticaret, hal alanı ve kamyon garı olarak değerlendirebilecek.

Açık arttırma ile satışı yapılacak arsa sayıları ve bulundukları ille şu şekilde:

İLİARSA SAYISI
Ankara100 Adet
Antalya2 Adet
Balıkesir4 Adet
Bursa1 Adet
Diyarbakır11 Adet
Düzce1 Adet
Elazığ13 Adet
Eskişehir24 Adet
Gümüşhane1 Adet
İstanbul9 Adet
İzmir23 Adet
Kahramanmaraş2 Adet
Karaman11 Adet
Kastamonu1 Adet
Kırıkkale3 Adet
Kocaeli4 Adet
Malatya1 Adet
Manisa2 Adet
Mersin1 Adet
Muğla5 Adet
Niğde1 Adet
Samsun3 Adet
Şanlıurfa1 Adet
Şırnak1 Adet
Tekirdağ4 Adet
Yalova32 Adet

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız