Paylaş
Konut Kredisi Ev Kredisi Resim Yok
Günümüz insanı, yaşadığı ortamda değişik tatlar arıyor artık. Farklı ihtiyaçlarının kolayca karşılanabileceği  “yeni nesil şehir” lerde yaşamak istiyor. ESTON ŞEHİR işte böyle bir yaklaşımla, şehir yaşamının tüm olumsuzluklarını ortadan kaldıracak çözümlerle  ve mahalle mahalle hayata geçirilmek üzere tasarlandı.


Her nesil için planlı ve güvenli, klasik şehirlerin yoğunluğundan uzak bir yerleşim öngörüldü ESTON ŞEHİR’ de. Güvenli mahalleler, güvenli evler, her neslin ihtiyaçlarını karşılayacak olanaklar ve geniş bahçeler bu yaklaşımın en önemli öğeleri.

Güvenli ve konforlu bir yaşam kadar, özenle planlanmış bir çevre de tüm değerleriyle ön plana çekildi. ESTON ŞEHİR, yeni nesil şehircilik anlayışının ülkemizdeki en iyi örneklerinden biri..

Konum olarak, İstanbul’ un en planlı gelişen bölgelerinden biri seçildi. Ulaşımı kolay, geniş ve ferah bir ortam öngörüldü.  Doğayla iç içe,  huzurlu ve güvenli yepyeni bir şehir ortamı.. Modern yerleşim birimlerine komşu olan  ESTON ŞEHİR, İstanbul’ a TEM ve E5 otoyollarıyla bağlanmakta..

ESTON ŞEHİR’ in en temel özelliklerinden birisi, herbirinin kendi yönetim sistemi olan, güvenlikli, bağımsız site yapısına sahip mahallelerden oluşmasıdır. ESTON ŞEHİR’  içinde, eğitim, sağlık, dini tesisler, ticaret alanları, spor alanları, kültürel tesisler gibi sosyal donatı alanları için yer ayrılmıştır.

Bu mahalleler klasik şehir anlayışının sıkışık yerleşme düzenine alternatif olarak tasarlanmıştır. Düşük yoğunluklu ve büyük bir bölümü bahçeli evlerden oluşan ESTON ŞEHİR projesinin tamamında 2.000 bahçeli ev öngörülmektedir.

İlk etapta hayata geçirilecek olan 1.Mahalle 303 adet bahçeli evden oluşmaktadır. 1. Mahalle’de 60.000 m2 yeşil alan içerisinde, brüt alanı 188 m2 ‘lik 108 adet dubleks villa, brüt 292 m2 ‘lik 19 adet tripleks villa, brüt 162-165 m2 ‘lik 96 adet katlı villa ve brüt alanları 174 ile 202 m2 arasında değişen 80 adet apartman dairesinden oluşmaktadır.

303 konuttan oluşan 1.Mahalle tek bağımsız parselden oluşmaktadır. Mahalle yönetimi ve güvenliği, diğer mahallelerden bağımsız olarak gerçekleştirilmektedir.

Paylaş
Önceki İçerikEston Deniz
Sonraki İçerikDerince Evleri

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız