Paylaş
Konut Kredisi Ev Kredisi Resim Yok

Yeşil Vadi’ye E-6 karayoluyla ulaşılıyor. E-6 karayolu kavşağına geldiğiniz zaman sizi karşılayan manzara, buranın isminin neden Yeşil Vadi olduğunu açıklıyor. Yeşil Vadi, sırtını Hekimbaşı Ormanı’na dayamış. Şehrin dışı bile sayılmayacak bir yerde yeşermiş bu orman, sit alanı olduğu için yeşilliğinden taviz vermeden günümüze kadar gelebilmiş.

Yeşil Vadi sakinleri için doğanın gönlünden tam 150.000 m2 yeşil alan kopmuş. Yerleşimin toplam 173.140 m2’lik bir alana kurulduğunu düşünürsek bu rakamın büyüklüğü daha iyi anlaşılır. Yeşil Vadi, doğanın bu cömertliği sayesinde Türkiye’nin en yeşil kentsel yerleşimi olmuş.

Hareketli ama sakin bir yaşam…

Otoyolun altından geçip tek giriş noktasından Vadi’ye girdiğiniz zaman sizi sosyal tesisler ve modern alışveriş merkezi karşılıyor. Bu bölüm Vadi’nin dinamik, hareketli ve renkli yüzü. Kontrollü olarak iç bölümlerden ayrılıyor.

İçerilere doğru ilerlediğinizde, Vadi’nin huzurlu ve sakin yüzüyle tanışıyorsunuz. Eğlence ve spor alanları akılcı bir planlamayla otomobil yolundan ayrılıyor. Daha da önemlisi otomobil yolu, Vadi sakinlerinin huzuru ve her şeyden önce güvenliği için düşük süratli olarak tasarlanmış.

Ana yaya yolları dışında, Vadi’yi çepeçevre dolaşan, yer yer eğlence ve spor alanlarına bağlanan alternatif yaya, gezi ve koşu yolları var.

Bu yollarda form tutmak ya da kapalı yüzme havuzu, fitness center ve saunada keyifli dakikalar geçirmek sizin tercihiniz.

Vadinin ortasında yer alan göletin etrafındaki restaurant ve kafelerde yemek yedikten sonra botanik bahçesinde küçük bir gezinti yapmak da hiç fena fikir değil.

Geçici otoparklar ve manevra yerleri dışında otomobiller tamamen yeraltındaki kapalı garajlara alınmış. Garajlar, her daire veya birime 2’şer otomobil düşecek şekilde düzenlenmiş.

Yeşil Vadi, ses kesici ağaç dizileri ve yeşil tampon alanla otoyolun yaratabileceği negatif etkilerden korunacak biçimde planlanmış.

Yüksek konutlar otoyol tarafına yerleştirilmiş. Bu sayede Yeşil Vadi’nin uzak mesafelerden algılanması, tanımlanması sağlanıyor.

İnce düşünülmüş, güvenli bir yaşam alanı…

Bina yüksekliklerinin ve bloklar arası konumların uygun biçimde ayarlanması sayesinde, bütün konutların eğlence ve spor alanlarını görmesi mümkün oluyor.

Konutların çoğu, eğlence ve spor alanları manzarasının yanı sıra orman manzarasına da sahip. Yüksek blokların Marmara’ya kadar uzanan, orman alanını da içine alan, panoramik bir görüş alanı var.

Yüksek emniyet için tüm evlerde parmak izi okumalı daire giriş kapısı ve üç noktadan renkli görüntülü, sesli kapı haberleşmesi bulunuyor. Su, yangın ve hırsızlığa karşı emniyet sistemi, evde kimse yokken bile tehlikelere karşı tetikte. Salon, mutfak ve yatak odasındaki klimalar sayesinde mevsimlerin nasıl geçtiği anlaşılmıyor.

Yeşil Vadi evleri değişik tip ve büyüklükte:

Ladin Evleri: Brüt 267 m2‘den başlayan Ladin Evleri 3 bloktan oluşuyor.
Manolya Evleri: Brüt 222 m2‘den başlayan Manolya Evleri 2 bloktan oluşuyor.
Sedir Evleri: Brüt 247 m2‘den başlayan Sedir Evleri 6 bloktan oluşuyor.
Akasya Evleri: Brüt 253 m2‘den başlayan Akasya Evleri 5 katlı 9 bloktan oluşuyor.
Erguvan Evleri: Bahçe dubleksleri brüt 404 m2, üst dubleksler brüt 393 m2 olan Erguvan Evleri 4 daireli 27 bloktan oluşuyor.
Residence: Yeşil Vadi Residence evlerinin üç tipi var: Köşe daireleri brüt 178,97 m2, stüdyo daireler brüt 80,41 m2, dubleks daireler brüt 160,82 m2.

Bütün bu şehircilik, mimarlık ve yeni mühendislik yaklaşımları sayesinde deprem açısından tam güvenli, çağdaş kentsel yaşam standartlarına sahip Yeşil Vadi, geleceğin İstanbul’unu şimdiden yaşatmak için sizleri bekliyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız.
Lütfen buraya adınızı yazınız